6ο Πειραματικό Διαπολιτισμικό Δημοτικό Σχολείο Ελευθερίου-Κορδελιού

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ & ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ

beta Ψηφιακή Βιβλιοθήκη  της Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης

Διδακτικό υλικό για τη διδασκαλία της ελληνικής ως δεύτερης ή ξένης γλώσσας (αναλυτικός κατάλογος)

Εκπαιδευτικό και Διδακτικό υλικό του ΚΕ.Δ.Α. για τη διδασκαλία της ελληνικής ως δεύτερης ή ξένης γλώσσας (σε μορφή pdf)

Εκπαιδευτικό και Διδακτικό υλικό του Ε.ΔΙΑ.Μ.ΜΕ. για τη διδασκαλία της ελληνικής ως δεύτερης γλώσσας (σε μορφή pdf)

Εκπαιδευτικό και Διδακτικό υλικό του Ε.ΔΙΑ.Μ.ΜΕ. για τη διδασκαλία της ελληνικής ως ξένης γλώσσας (σε μορφή pdf)

Εκπαιδευτικό και Διδακτικό υλικό του Ε.ΔΙΑ.Μ.ΜΕ. για τη διδασκαλία της ελληνικής ως δεύτερης γλώσσας σε ταχύρυθμα τμήματα (σε μορφή pdf)

Εκπαιδευτικό και Διδακτικό υλικό του Ε.ΔΙΑ.Μ.ΜΕ. για τη διδασκαλία στοιχείων ιστορίας και πολιτισμού (σε μορφή pdf)

Εκπαιδευτικό και Διδακτικό υλικό του ΚΕ.Δ.ΕΚ. (Παντελής Γεωργογιάννης) - διδακτική σειρά "Πες το Ελληνικά" - διδακτική σειρά "Ελληνικά ως δεύτερη γλώσσα"

Εκπαιδευτικό και Διδακτικό υλικό του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου

Εκπαιδευτικό υλικό του προγράμματος εκπαίδευσης Τσιγγανοπαίδων, του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (1997-2004)

Εκπαιδευτικό υλικό του προγράμματος εκπαίδευσης Τσιγγανοπαίδων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (2006-2008)

Εκπαιδευτικό υλικό του προγράμματος εκπαίδευσης παιδιών Ρομά του ΑΠΘ - ΠΤΔΕ (2010-2013 & 2016-2018)

Εκπαιδευτικό υλικό του Ινστιτούτου Νεοελληνικών Σπουδών με γενικό τίτλο: τα νέα ελληνικά ως δεύτερη/ξένη γλώσσα

Εκπαιδευτικό υλικό (σχολικό, υποστηρικτικό, επιμορφωτικό) του προγράμματος εκπαίδευσης Μουσουλμανοπαίδων

Κλειδιά και Αντικλείδια (χρήσιμα εργαλεία για την καθημερινή διδακτική πράξη σε τάξεις με αλλόγλωσσους μαθητές ε μορφή pdf)

Εκπαιδευτικό και Διδακτικό Υλικό για την εκπαίδευση των Προσφύγων

[Αρχική] [Δήμος Κορδελιού-Ευόσμου]

[Το ιστορικό του σχολείου μας][Διδακτικό Προσωπικό][Μαθητικό Δυναμικό][Βιβλιοθήκη Δασκάλων][Βιβλιοθήκη Μαθητών][Σύλλογος Γονέων]

[Παραστάσεις-Εκδηλώσεις][Καλλιτεχνικά][Άλλες Δραστηριότητες][Καινοτομίες]

[Ολοήμερο σχολείο][Διαπολιτισμική Εκπαίδευση][Περιβαλλοντική Εκπ/ση][Ολυμπιακή Εκπ/ση][Καλλιπάτειρα]

[Ευέλικτη Ζώνη][Αγωγή Υγείας][Κυκλοφοριακή Αγωγή] [Προγράμματα Τοπικής Ιστορίας][Δια Βίου Μάθησης][Unicef-Action Aid]

[Χρήσιμες Συνδέσεις]   [Η εφημερίδα μας]