6ο Πειραματικό Διαπολιτισμικό Δημοτικό Σχολείο Ελευθερίου-Κορδελιού

ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ-MEMORIES 2000-2001

2000-2001

Το 6ο Διαπολιτισμικό Δημοτικό Ελευθερίου-Κορδελιού στην παιδική εκπομπή "ΟΝΕΙΡΟΔΡΟΜΙΟ" της ΕΤ3 στις 16 Ιουνίου 2001. Μια εκπομπή με χαρακτήρα τηλεοπτικού περιοδικού για παιδιά.

2000-2001

7/6/2001 – “Τελετή Αφής της Ολυμπιακής Φλόγας κι Αναπαράσταση Αρχαίων Αγωνισμάτων”. Η εκδήλωση έγινε παρουσία του Ολυμπιονίκη της πάλης κι αντιπροέδρου του Συλλόγου Ελλήνων Ολυμπιονικών Πανaγιώτη Ποικιλίδη. Επιμελήθηκαν οι Σοφία Παναγούλη & Δήμητρα Καράμπελα. Τελετή αφής της Ολυμπιακής φλόγας και αναπαράσταση αρχαίων αγωνισμάτων

2000-2001

Τρίλεπτο ρεπορτάζ της ΕΤ3 στο βραδινό κεντρικό δελτίο ειδήσεων για την εκδήλωση του σχολείου μας στις 7 Ιουνίου 2001, η οποία έγινε στα πλαίσια της Ολυμπιακής Εκπ/σης και της επιστροφής των Ολυμπιακών Αγώνων του 2004 κι είχε τίτλο: "Τελετή Αφής της Ολυμπιακής Φλόγας και αναπαράσταση αρχαίων αγωνισμάτων".

2000-2001

Το 6ο Διαπολιτισμικό Δημοτικό Ελ.-Κορδελιού στην εκπομπή της ΕΤ3 "Αληθινά Σενάρια", που είχε ως θέμα τον Οικοτουρισμό. Την Τρίτη 5/6/2001 (Ημέρα Περιβάλλοντος) τα παιδιά της ΣΤ΄ τάξης συμμετείχαν σ’ ένα περιβαλλοντικό-εκπαιδευτικό πρόγραμμα αναψυχής κι υπαίθριων δραστηριοτήτων στην Παναγίτσα Έδεσσας.

2000-2001

Με τη βοήθεια της κάμερας περιηγούμαστε στους εσωτερικούς χώρους του σχολείου. Ήταν η χρονιά που άλλαξαν όψη οι διάδρομοι του σχολείου μας. Βλέπουμε τις όμορφες δουλειές των δασκάλων και των μαθητών μας.

[Αρχική] [Δήμος Κορδελιού-Ευόσμου]

[Το ιστορικό του σχολείου μας][Διδακτικό Προσωπικό][Μαθητικό Δυναμικό][Βιβλιοθήκη Δασκάλων][Βιβλιοθήκη Μαθητών][Σύλλογος Γονέων]

[Παραστάσεις-Εκδηλώσεις][Καλλιτεχνικά][Άλλες Δραστηριότητες][Καινοτομίες]

[Ολοήμερο σχολείο][Διαπολιτισμική Εκπαίδευση][Περιβαλλοντική Εκπ/ση][Ολυμπιακή Εκπ/ση][Καλλιπάτειρα]