Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων 2006-2008

Η ιστορία του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας ξεκινά το σχολικό έτος 1983-84 όταν πρωτοϊδρύθηκε και πρωτολειτούργησε το 6ο Δημοτικό Σχολείο Ελευθερίου-Κορδελιού.

Από τότε μέχρι σήμερα έχουν περάσει αρκετά διοικητικά συμβούλια και η συνδρομή όλων τους για να δημιουργήσουμε ένα καλύτερο σχολείο ανοιχτό στην κοινωνία, ήταν μεγάλη.

Ιδιαίτερα από τότε που έχουμε μεταφερθεί στο νέο κτίριο ( Μάιο 1998 ), έχουν βοηθήσει πάρα πολύ και η συνεργασία τους με το σύλλογο διδασκόντων είναι άψογη.

Την Τετάρτη 8 Οκτωβρίου 2003 έγιναν αρχαιρεσίες για την ανάδειξη νέου διοικητικού συμβουλίου.

Η ψηφοφορία ανέδειξε ως τακτικά μέλη: Αμοιρίδου, Βαταμίδου, Βότση, Γαβριηλίδου, Ελευθεριάδου, Καπατασίδης, Μπαλάσκα

Αναπληρωματικό μέλος: Μανώλα

Το διοικητικό συμβούλιο συνεδρίασε την Κυριακή 12 Οκτωβρίου και ώρα 11.30 π.μ. και συστάθηκε σε σώμα:

Τίτλος Ονοματεπώνυμο
Πρόεδρος Ελευθεριάδου Μαρία
Αντιπρόεδρος Καπατασίδης Χαράλαμπος
Γραμματέας Μπαλάσκα Άννα
Ταμίας Βαταμίδου Ευσταθία
Μέλος Αμοιρίδου Κυριακή
Μέλος Βότση Μαρία
Μέλος Γαβριηλίδου Ευαγγελία

Από αριστερά: Ελευθεριάδου Μαρία, Μπαλάσκα Άννα, Αμοιρίδου Κυριακή, Καπατασίδης Χαράλαμπος, Βαταμίδου Ευσταθία, Βότση Μαρία