ΘΕΑΤΡΟ-ΧΟΡΟΣ-ΧΟΡΩΔΙΑ-ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ-ΑΘΛΗΤΙΚΑ

(σχολικό έτος 2000-01)

1.Όλο το σχολείο παρακολούθησε τη θεατρική παράσταση Χάρτινη πόλη στο θέατρο Παλλάς, οικολογικού περιεχομένου.

2.Στο κινηματογράφο Τιτάνια παρακολούθησαν την κινηματογραφική ταινία Δεινόσαυροι.

3.Δημιουργήθηκε από τη μουσικό του σχολείου μας μια χορωδία από μαθητές μεγαλυτέρων τάξεων (αγοράστηκαν και κάποια όργανα) η οποία συμμετείχε στις διάφορες γιορτές του σχολείου.

4. Συμμετοχή του χορευτικού του σχολείου μας (κάθε χρόνο) με παραδοσιακές φορεσιές στο φεστιβάλ παιδικών χορευτικών συγκροτημάτων του συλλόγου δασκάλων-νηπιαγωγών Νομού Θεσσαλονίκης όπου συμμετείχαν πάνω από 100 συγκροτήματα.

5. Συμμετοχή των παιδιών στις γυμναστικές επιδείξεις που διοργάνωσε η γυμνάστρια στο τέλος της χρονιάς.

6. Συμμετοχή της ομάδας βόλεϊ των κοριτσιών(3η θέση) και της ομάδας ποδοσφαίρου των αγοριών(1η θέση) στα σχολικά πρωταθλήματα του δήμου.

7.Επίσκεψη τμημάτων του σχολείου μας του μουσείου μουσικών οργάνων μαζί με τη μουσικό.