6ο Πειραματικό Διαπολιτισμικό Δημοτικό Σχολείο Ελευθερίου-Κορδελιού

ΠΟΣΟΤΙΚΑ & ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ
ΓΙΑ ΠΑΛΙΝΝΟΣΤΟΥΝΤΕΣ & ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ

Κατανομή των αλλοδαπών και παλιννοστούντων μαθητών στην Ελλάδα, κατά το σχ. έτος 2002-03 (πίνακας 1)

Κατανομή των αλλοδαπών και παλιννοστούντων μαθητών στην Ελλάδα, κατά το σχ.  έτος 2003-04 (πίνακας 2)

Μαθητικός πληθυσμός στην Α/βάθμια και Β/βάθμια εκπαίδευση τα σχ.  έτη 2002-04 (πίνακας 3)

Κατανομή των μαθητών ανά βαθμίδα εκπαίδευσης το σχ. έτος 2003-04 (γράφημα 1)

Κατανομή Αγοριών-Κοριτσιών ανά βαθμίδα εκπαίδευσης το σχ. έτος 2003-04 (γράφημα 2)

Κατανομή των αλλοδαπών και παλιννοστούντων μαθητών ανά βαθμίδα εκπαίδευσης το σχ. έτος 2003-04 (γράφημα 3)

Ποσοστιαία κατανομή των αλλοδαπών και παλιννοστούντων μαθητών ανά βαθμίδα εκπαίδευσης το σχ. έτος 2003-04 (γράφημα 4)

Στατιστικά στοιχεία και δράσεις για αλλοδαπούς και παλιννοστούντες μαθητές για τα σχ. έτη 2005 - 2007 ανά περιφέρεια για όλες τις σχολικές βαθμίδες. Τάξεις Υποδοχής – Φροντιστηριακά Τμήματα.

Κατανομή των Αλλοδαπών και Παλιννοστούντων μαθητών στην Ελλάδα (2004-05)

Κατανομή των Αλλοδαπών και Παλιννοστούντων μαθητών στην Ελλάδα, ανά βαθμίδα εκπ/σης και περιφέρεια (2005-06)

Κατανομή των Αλλοδαπών και Παλιννοστούντων μαθητών στην Ελλάδα, ανά βαθμίδα εκπ/σης και περιφέρεια (2006-07)

Στατιστικά στοιχεία για το Πρόγραμμα: Εκπαίδευση Παλιννοστούντων κι Αλλοδαπών στην Α/θμια Εκπαίδευση (2006-07)